Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

Masaż leczniczy jest jedną z najstarszych metod fizjoterapeutycznych. Obejmuje zbiór różnych technik i chwytów manualnych, które w sposób mechaniczny oddziałują na skórę, tkankę podskórną i mięśnie, a na drodze odruchowej - także na układy nerwowy i krążenia oraz narządy wewnętrzne. Zabieg ten jest skuteczny w leczeniu bólów kręgosłupa, rwie kulszowej, bólach napięciowych powstałych w wyniku przeciążenia. Wśród wskazań do przeprowadzenia masażu leczniczego wymienia się również m.in.:

masaż leczniczy
  • choroby i dysfunkcje narządu ruchu spowodowane urazami - stłuczeniami, zwichnięciami, złamaniami,
  • dolegliwości bólowe towarzyszące chorobom zapalnym i zwyrodnieniowym narządu ruchu,
  • zapalenia stawów, mięśni, ścięgien,
  • wzmożone napięcie mięśniowe,
  • zmęczenie mięśni po wysiłku fizycznym,
  • obrzęki limfatyczne.

Masaż leczniczy zmniejsza ból, rozluźnia struktury nerwowo-mięśniowe, pozwala na odtworzenie prawidłowej ruchomości, odciążenie dysków międzykręgowych i układu nerwowego.

Masaż leczniczy w gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca w Warszawa Wawer

Najczęściej wykonywanym w naszej przychodni rodzajem masażu leczniczego jest masaż powięziowy w połączeniu z terapią manualną. Leczenie przeprowadzamy według najwyższych standardów, z zachowaniem pełnego profesjonalizmu oraz troski o zdrowie i samopoczucie Pacjentów. Intensywność i technikę masażu leczniczego dobieramy każdorazowo indywidualnie do wskazań, potrzeb i możliwości Pacjenta. Przy tym zapewniamy także całościowe podejście - począwszy od dokładnego wywiadu i oceny ogólnego stanu zdrowia, aż po monitorowanie postępów w odniesieniu do wcześniej ustalonych potrzeb.

Odczuwasz silne bóle kręgosłupa? Zmagasz się z obniżonym napięciem mięśniowym? Ulgę przyniesie Ci masaż leczniczy wykonany w gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca w Warszawie.

Pacjentów zainteresowanych leczeniem w naszej placówce zapraszamy do umówienia wizyty konsultacyjnej z jednym z naszych specjalistów.

W razie dodatkowych pytań dotyczących samego przebiegu masażu leczniczego, jak i wskazań czy przeciwwskazań prosimy o kontakt - telefoniczny, mailowy lub bezpośredni w przychodni.