Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

System mięśniowo-powięziowy, określany też jako taśmy lub łańcuchy, to swego rodzaju “kombinezon”, który oplata i przeplata poszczególne elementy ciała. Taśmy te są główną strukturą sterującą ruchem oraz postawą i są najbardziej narażone na urazy z przeciążenia. Bywa, że na powierzchni powięzi tworzą się zgrubienia i stwardnienia, które powodują długotrwały ból. W ich leczeniu stosuje się różnego rodzaju zabiegi.

Masaż powięziowy

Technik terapii jest wiele, z czego do tych najnowocześniejszych zalicza się masaż powięziowy oraz haczykowanie blizn i powięzi. Masaż powięziowy skierowany jest na taśmy tkanki łącznej, które otaczają i przenikają mięśnie. Poprzez ugniatanie ich i uciskanie zmniejsza się napięcie w całym organizmie. Podobnie w przypadku haczykowania blizn i powięzi. Tutaj jednak do uwalniania zrostów umiejscowionych międzypowięziowo używa się specjalnych haczyków.

Masaż powięziowy w gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca Warszawa

W gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca oferujemy Pacjentom z miasta Warszawa i okolic szeroki zakres różnorodnych zabiegów, wśród których swoje miejsce znalazły również masaż powięziowy oraz haczykowanie blizn i powięzi. Nowoczesne narzędzia diagnostyczne oraz nasza wieloletnia praktyka zawodowa pozwalają nam precyzyjnie określać miejsca dysfunkcji i skutecznie przeprowadzać terapie.

Zmagasz się z problemami w obrębie układu ruchu? Doskwierają Ci dolegliwości bólowe mięśni lub stany zapalne? Masaż powięziowy doskonale sobie z nimi poradzi.

Pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z dobrodziejstw masażu powięziowego w gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca w Warszawie zachęcamy do umówienia wizyty w wybranym terminie. W razie dodatkowych pytań dotyczących wskazań, przebiegu terapii i przeciwwskazań - prosimy o kontakt.