Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

Masaż sportowy to intensywniejsza forma masażu, niż masaż klasyczny. Jest stosowany u sportowców-zawodowców i obejmuje kilka technik. Można go wykonywać zarówno przed, jak i po treningu. Celem masażu sportowego jest zwiększenie elastyczności mięśni, zmniejszenie ryzyka urazów oraz poprawa krążenia krwi. Masaż sportowy może również pomóc w usuwaniu toksyn z mięśni oraz łagodzeniu bólu i sztywności . Wykonywany przed treningiem ma na celu przygotowanie mięśni do wysiłku fizycznego, natomiast po treningu pomaga w regeneracji organizmu.

Jednym z celów masażu sportowego jest także zapobieganie różnego rodzaju kontuzjom i urazom oraz patologicznym zmianom, które mogą powstać w wyniku zbyt dużego przeciążenia organizmu. W fizjoterapii masaż sportowy stanowi połączenie masażu klasycznego z technikami zabiegu leczniczego. Wyróżnia się dość dużą intensywnością, dlatego jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, regularnie uprawiających sport.

Jakie są korzyści z masażu sportowego?

Masaż sportowy wykonywany przez specjalistę skupiony jest na indywidualnie dobranej pracy na tkankach miękkich i stawach. Fizjoterapeuta, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, ustala odpowiednią formę i intensywność masażu, która ma pomóc w konkretnym przypadku. Masaż sportowy przynosi osobom aktywnym wiele korzyści, między innymi:

  • pozwala zwiększyć elastyczność mięśni i zakres ruchu, co wpływa na lepszą efektywność podczas treningu;
  • poprawia krążenie;
  • zapewnia lepsze dotlenienie tkanek i usprawnia metabolizm, ułatwiając wymianę składników odżywczych pomiędzy krwią, a komórkami;
  • przyspiesza powrót do pełnej sprawności po kontuzjach i urazach;
  • chroni przed patologicznymi zmianami, wynikającymi z nadmiernego przeciążenia;
  • przyspiesza procesy regeneracyjne i zmniejsza zakwasy.

Masaż leczniczy w gabinecie Seneca w Warszawia Wawer

W gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca zlokalizowanym w Warszawie oferujemy profesjonalny masaż leczniczy dla osób zainteresowanych. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych fizjoterapeutów, którzy dopracują formę masażu indywidualnie pod każdego pacjenta.