Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

Terapia wisceralna to terapia manualna wykorzystująca taśmy powięziowe przebiegające wzdłuż całego ciała człowieka, szczególnie te w obrębie brzucha. Taśmy te służą tam do podtrzymania narządów układu pokarmowego. Ograniczenia ruchomości taśm mogą wpływać na funkcję narządów, a także powodować nieprawidłową pracę kręgosłupa i stawów.

terapia wisceralna

Terapia wisceralna stosowana jest w dolegliwościach układu pokarmowego, takich jak chociażby:

  • zaparcia,
  • refluks,
  • wzdęcia,
  • zaburzenia metabolizmu spowodowane zrostami, bliznami pooperacyjnymi.

Ponadto, terapia wisceralna jest nieocenionym wsparciem w leczeniu dolegliwości pozornie niezwiązanych z układem trawiennym. Wśród tego rodzaju wskazań wymienia się m.in. bóle kręgosłupa, bóle przeciążeniowe stawów bez urazu, zwyrodnienia stawów czy nawet migreny.

Terapia wisceralna - efekty

Głównym celem zastosowania terapii wisceralnej jest rozluźnienie struktur jamy brzusznej, a co za tym idzie - unormowanie poziomu napięcia powięzi oraz usprawnienie przepływu krwi w narządach i otaczających je tkankach. Dzięki terapii wisceralnej poprawia się metabolizm, wzrasta odporność organizmu i dotlenienie innych obszarów ciała. Dodatkowym efektem może być detoks organizmu spowodowany szybszym usuwaniem zbędnych produktów przemiany materii.

Terapia wisceralna w gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca Warszawa

Pacjentom zmagającym się z ostrymi i przewlekłymi bólami w obrębie układu pokarmowego polecamy terapię wisceralną w naszym gabinecie. Zapewniamy pełen profesjonalizm i indywidualne, całościowe podejście - począwszy od drobiazgowego wywiadu, aż po precyzyjną diagnozę i leczenie. Jesteśmy terapeutami z wieloletnim doświadczeniem i praktyką zawodową. Dysponujemy dogłębną znajomością anatomii i fizjologii oraz sprawdzonymi technikami masażu i pracy manualnej. Terapię wisceralną przeprowadzamy każdorazowo według najwyższych standardów.

Pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z dobrodziejstw terapii wisceralnej w gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca w Warszawie zachęcamy do umówienia wizyty w wybranym terminie.

W razie pytań prosimy o kontakt.