Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

Obecnie bardzo wielu Pacjentów cierpi na dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa i układu ruchu. Na tego typu problemy opracowano przez lata wiele metod leczenia i wspomagania powrotu do pełnej sprawności. Jedną z nich jest terapia manualna. To terapia polegająca na diagnozie ruchu i mobilności tkanek. Pozwala to ustalić przyczynę dolegliwości Pacjenta i dobrać właściwą metodę leczenia.

Jakie są wskazania do stosowania terapii manualnej?

Terapia manualna znajduje swoje zastosowanie w przypadku różnych problemów, w szczególności, jak wspomnieliśmy, dolegliwości bólowych narządów ruchu. Wśród wskazań do jej wdrożenia najczęściej wymienia się:

  • bóle mięśni,
  • bóle przeciążeniowe kręgosłupa,
  • zwyrodnienia i skrzywienia kręgosłupa,
  • wady postawy,
  • dyskopatię,
  • rwę kulszową,
  • zablokowania czynnościowe stawów.

Poszczególne techniki terapii manualnej wprowadzane są także w celu rehabilitacji blizn po przebytych urazach lub operacjach. Blizny nie są jedynie problemem natury estetycznej. Ich występowanie, szczególnie w przypadku nieprawidłowego gojenia, wiązać się może także z bólem, swędzeniem i powstawaniem zrostów. Dlatego warto zwiększać ich ruchomość i odklejać je od innych tkanek przy wykorzystaniu terapii manualnej.

Terapia manualna - terapia manualna blizny - gabinet fizjoterapeutyczny Seneca Warszawa Wawer

Terapia manualna, w tym terapia manualna blizny w naszym gabinecie każdorazowo poprzedzana jest drobiazgowym wywiadem oraz badaniem palpacyjnym, którego celem jest wyszukanie nieprawidłowości w obrębie skóry i tkanek podskórnych. Poprzez dotyk znajdujemy kierunki ruchu, które zmniejszają objawy, ustalamy skąd pochodzi ból i tam pracujemy manualnie. Stosowane przez nas metody terapii manualnej pozwalają na dokładne i szczegółowe postępowanie, a co za tym idzie - uzyskanie odczuwalnych efektów w maksymalnie krótkim czasie oraz zminimalizowanie ryzyka wystąpienia nawrotów.

terapia manualna

Pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z dobrodziejstw terapii manualnej w gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca w Warszawie zachęcamy do umówienia wizyty w wybranym terminie.

W razie pytań prosimy o kontakt - telefoniczny, mailowy lub bezpośredni w placówce.