Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

trening-medycznyTrening medyczny Warszawa Wawer

Trening medyczny to dziedzina skupiająca fizjoterapię z elementami treningu zdrowotnego. Zalecany jest zarówno osobom cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia, jak i sportowcom, traktującym aktywność fizyczną niczym formę rozrywki. Z treningu medycznego w Warszawie w Centrum Fizjoterapii Seneca mogą skorzystać osoby w różnym wieku i z dowolnym zaawansowaniem fizycznym. W placówce zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, którzy dobierają terapię indywidualnie do klienta.

Czym charakteryzuje się trening medyczny?

Trening medyczny to połączenie treningu motorycznego z fizjoterapią. Tę metodę treningu uważa się za jedną z najbezpieczniejszych form ruchu, dlatego rekomendowana jest wszystkim osobom, chcącym powrócić do pełnej sprawności po dłuższym okresie rekonwalescencji.

Zajęcia obejmują zestawy ćwiczeń wzmacniających, które dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta z uwzględnieniem występujących schorzeń i ogólnej kondycji fizycznej. Głównym celem treningu medycznego jest poprawa kondycji fizycznej oraz wzmocnienie całego ciała. Do tego dochodzą cele dodatkowe, takie jak zwiększenie elastyczności i gibkości oraz możliwość szybszego powrotu do pełnej sprawności fizycznej.

Kiedy warto zapisać się na trening medyczny?

Trening medyczny został wymyślony z myślą o sportowcach, poszukujących sposobów na bezpieczny powrót do aktywności po przebytych urazach i kontuzjach. System zajęć opracowany został przez doświadczonych specjalistów, którzy znają zasady bezpiecznych ćwiczeń i wszystkie jednostki treningowe dostosowują do możliwości osoby ćwiczącej. W gabinecie Seneca terapeuci dbają o to, aby każda osoba, która korzysta z usług, miała szansę poprawić sprawność fizyczną w sposób, który będzie dla niej w pełni bezpieczny.

Wskazaniami do skorzystania z zajęć jest nie tylko chęć powrotu do aktywności po rekonwalescencji. Z treningu medycznego mogą skorzystać osoby w różnym wieku na różnym poziomie sprawności. Tę formę terapii zaleca się także w przypadku niektórych schorzeń, między innymi:

  • dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa;
  • dyskopatii;
  • wad postawy;
  • chorób układu krążenia;
  • astmy;
  • cukrzycy;
  • nadwagi i otyłości.

Można więc uznać, że trening medyczny to forma ruchu, z której może skorzystać każda osoba, chcąca poprawić swoją sprawność, niezależnie od wieku czy płci, jeżeli nie ma przeciwwskazań do wykonywania aktywności fizycznej.

Z treningu medycznego w Warszawie można skorzystać w centrum fizjoterapii Seneca zlokalizowanym na ulicy  Patriotów