Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

Leczenie skoliozy Warszawa Wawer

leczenie-skoliozySkolioza to jedno z najczęściej występujących skrzywień kręgosłupa, które dotyczy zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Przypadłość ta jest często ignorowana, a nieleczona może doprowadzić do poważnych dolegliwości bólowych, a nawet do niewydolności krążenia. W Centrum Fizjoterapii Seneca w Warszawie oferujemy leczenie skoliozy dla osób w różnym wieku. Nasi specjaliści zajmują się diagnostyką schorzenia oraz prowadzą fizjoterapię metodą FITS, czyli Funkcjonalną Indywidualną Terapię Skoliozy.

Czym objawia się skolioza?

Skrzywienie kręgosłupa zwane skoliozą objawia się zakrzywieniem kręgosłupa w kształt litery S lub C, co prowadzi do zaburzenia równowagi tułowia. W tej chorobie przesuwa się środek ciężkości ciała, powodując skrzywienie wtórne. Przy skoliozie może pojawić się także rotacja kręgów, co z kolei prowadzi do przesunięcia się żeber ku tyłowi po wypukłej stronie skrzywienia i ku przodowi po wklęsłej stronie skrzywienia. W efekcie postawa ciała ulega zniekształceniu, a nieleczona skolioza może prowadzić do powstania garbu żebrowego.

Wśród innych konsekwencji wynikających z nieleczonej skoliozy wyróżniamy:

  • niewydolność krążenia i niewydolność oddechową;
  • ograniczenie sprawności ruchowej;
  • dolegliwości bólowe;
  • zmiany zwyrodnieniowe stawów obwodowych, np. bioder, kolan.

Nieleczona skolioza może się rozwijać, a w zaawansowanym stadium konieczne może okazać się leczenie operacyjne. Dlatego przy zauważeniu pierwszych objawów, warto udać się do terapeuty wyspecjalizowanego w leczeniu skoliozy nieinwazyjnymi metodami.

Na czym polega leczenie skoliozy?

W Centrum Fizjoterapii Seneca w Warszawie wykonujemy leczenie skoliozy metodą FITS. Pierwsza wizyta u specjalisty polega jednak na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem, ocenie wady i określeniu ewentualnych przeciwwskazań do wykonania terapii manualnej. Indywidualna terapia wad dostosowana jest do konkretnego przypadku i ma na celu między innymi wskazanie prawidłowych wzorców korygujących skoliozę i wzmocnienie siły mięśniowej dna miednicy, aby ułatwić utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Zapoznaj się także z naszą ofertą leczenia skoliozy u dzieci!