Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

Rehabilitacja skoliozy u dzieci w gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca

Skolioza to trójpłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa - nie tylko boczne, ale też wzdłuż osi podłużnej i wzdłuż osi poprzecznej. Do skrzywienia najczęściej dochodzi podczas skoków wzrostowych. Jeżeli zauważyłeś u swojego dziecka nienaturalne wygięcie kręgosłupa, asymetrię barków, talii, bioder czy miednicy należy jak najszybciej udać się do specjalisty. U dzieci wzrost następuje bardzo szybko - brak wdrożenia odpowiedniej rehabilitacji skoliozy może doprowadzić do nieodwracalnych zmian kostnych.

rehabilitacja dzieci
fizjoterapia metodą fits
leczenie skoliozy u dzieci
fizjoterapia dzieci

Zapraszamy najmłodszych Pacjentów z miasta Warszawa i okolic w wieku od 6 do 18 lat na terapię wad postawy do gabinetu Seneca. Diagnozujemy i prowadzimy fizjoterapię wg metody FITS, czyli Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz. Obecnie jest to najpopularniejsza, a jednocześnie również najbardziej skuteczna metoda rehabilitacji skoliozy u dzieci.

Leczenie skoliozy u dzieci - Przebieg pierwszej wizyty

Na pierwszej wizycie badamy dziecko i zapisujemy odpowiednie pomiary i parametry ciała. Dopasowujemy program terapii odpowiednio do wielkości wady i wieku dziecka. Koncepcja indywidualnej terapii skolioz to ćwiczenia, które kształtują i korygują całe ciało, od stóp, przez kolana, obręcz miedniczną, kręgosłup, obręcz barkową. W terapii wykorzystujemy ćwiczenia przykurczonych struktur mięśniowo – powięziowych, stosujemy zabawy z  terapii integracyjnej które urozmaicają rehabilitację oraz wpływają na stabilizację mięśniową i budowanie prawidłowych korekcyjnych wzorców postawy w pozycjach funkcjonalnych.

Terapia wad postawy u dzieci pomaga wyleczyć zaburzenia takie jak:

  • plecy okrągłe, płaskie, wklęsło-wypukłe
  • płaskostopie, stopa końsko-szpotawa, wydrążona
  • kolana koślawe, szpotawe
  • wady klatki piersiowej: „kurza”, „szewska”
  • rehabilitacja po operacjach chirurgicznych

W indywidualnej terapii skolioz oraz wad postawy u dzieci szczególną uwagę zwraca się na :

  • Wskazanie prawidłowych wzorców korygujących skoliozę oraz zmiany w ułożeniu tułowia ( asymetria ustawienia linii barków, łopatek, trójkątów talii i miednicy)
  • Prawidłowe obciążenia stóp, które odpowiednio ustawiają miednicę i równo obciążają kończyny dolne
  • Rozluźnienie i relaksację struktur przykurczonych w skrzywieniach
  • Torowanie trójpłaszczyznowego toru oddechowego
  • Wzmocnienie siły mięśniowej dna miednicy w celu poprawienia stabilizacji dolnego tułowia

Terapia FITS może być stosowana u dzieci ze skoliozą, wadliwym ustawieniem stóp, kolan, klatki piersiowej bądź u dzieci, które zgłaszają bóle układu mięśniowego.
Terapia  nasza służymy również dzieciom po operacjach chirurgicznych jako proces odbudowy funkcji  mięśni i zwiększaniu zakresu ruchomości w codziennej aktywności dziecka.

Fizjoterapia skoliozy metodą FITS u dzieci - Warszawa

Rodziców dzieci zmagających się ze skoliozą oraz tych, u których stwierdzono innego rodzaju wady postawy, zapraszamy do konsultacji ze specjalistami zajmującymi się fizjoterapią skoliozy metodą FITS od lat. Zapewniamy, że fizjoterapeuci współpracujący z naszą placówką posiadają wiedzę, umiejętności i podejście pedagogiczne potrzebne do pracy z dziećmi i młodzieżą.

W razie dodatkowych pytań dotyczących rehabilitacji skoliozy u dzieci - jej przebiegu czy dokładnych wskazań prosimy o kontakt - telefoniczny, mailowy lub bezpośredni w przychodni.