Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

Integracja sensoryczna to proces, który polega na rozpoznawaniu, organizowaniu i interpretowaniu doświadczeń zmysłowych przez mózg. Prawidłowe łączenie bodźców płynących z ciała i środowiska oznacza zdolność adekwatnego reagowania na zmieniające się warunki fizyczne i społeczne.

Dla większości dzieci integracja sensoryczna rozwija się naturalnie, podczas zwykłych czynności. Jeśli proces ten nie przebiega prawidłowo, mogą pojawić się zauważalne problemy związane z zachowaniem dziecka.

Integracja sensoryczna

Najczęstsze oznaki zaburzeń integracji sensorycznej to:

  • opóźnienia w rozwoju mowy,
  • nadwrażliwość lub zbyt mała wrażliwość na dotyk, ruch, bodźce wzrokowe bądź słuchowe,
  • zbyt wysoki lub za niski poziom aktywności ruchowej,
  • nieprawidłowe napięcie mięśniowe,
  • problemy z koordynacją ruchową,
  • trudności z koncentracją uwagi,
  • nadpobudliwość emocjonalna - wybuchowość, reagowanie agresją, impulsywność.

Nieleczone zaburzenia integracji sensorycznej mogą prowadzić do pogłębiania się problemów w późniejszym okresie rozwoju, zachowaniu i nauce. Dlatego tak ważne jest obserwowanie dziecka i w razie wystąpienia objawów - udanie się na skuteczną terapię niwelującą zaburzenia odbierania doświadczeń zmysłowych.

Integracja sensoryczna gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca Warszawa Wawer

Skuteczna terapia integracji sensorycznej wymaga wsparcia wykwalifikowanych terapeutów oraz sal wyposażonych w dedykowany sprzęt pomocniczy. To wszystko znajdą Państwo w gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca w Warszawie. Jesteśmy doświadczonymi specjalistami, dysponujemy wieloletnim stażem zawodowym i dostępnym w placówce nowoczesnym sprzętem. Naszym Pacjentom gwarantujemy wysoką skuteczność terapii objawiającą się poprzez widoczne postępy w takich sferach jak sprawność fizyczna, funkcjonowanie emocjonalne czy też zorganizowanie i koncentracja.

Dla każdego dziecka ustalamy indywidualny plan terapii integracji sensorycznej - w pełni dostosowany do diagnozy, poziomu zaburzeń, konkretnych potrzeb i predyspozycji. W trakcie terapii na bieżąco monitorujemy wszelkie postępy poprzez obserwowanie zmian w zachowaniu i wykonywanie różnego rodzaju testów. Na każdym etapie rodzice mogą liczyć na nasze pełne wsparcie, a także transparentność w informowaniu o tempie i jakości postępów dziecka.

Podejrzewasz zaburzenia integracji sensorycznej u swojego dziecka? Zapraszamy na terapię i zajęcia psychoruchowe do profesjonalnego gabinetu fizjoterapeutycznego Seneca w Warszawie.

Rodziców zainteresowanych integracją sensoryczną w naszej placówce zachęcamy do zarezerwowania terminu wizyty konsultacyjnej ze specjalistą.

W razie dodatkowych pytań dotyczących terapii prosimy o kontakt - telefoniczny, mailowy lub bezpośredni w gabinecie.