Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

gimnastyka-korekcyjnaGimnastyka korekcyjna to niezwykle korzystna forma terapii, polegająca na zastosowaniu określonych ćwiczeń i ruchów w celu skorygowania wad postawy. Według specjalistów takie zajęcia nie tylko wpływają na lepszą postawę ciała, ale też mogą poprawić, równowagę, elastyczność i ogólną sprawność fizyczną.

Jakie korzyści daje gimnastyka korekcyjna?

Indywidualne zajęcia z gimnastyki korekcyjnej stanowią jedną z najskuteczniejszych metod korekcji i profilaktyki wad postawy. Jedną z zalet tego rodzaju terapii jest to, że jest to forma ćwiczeń o niskiej inwazyjności. Uznaje się, że gimnastyka korekcyjna jest łagodna dla stawów i może być wykonywana przez osoby w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności. Ćwiczenia i ruchy są zaprojektowane tak, aby wzmocnić mięśnie i poprawić elastyczność, co może pomóc w zapobieganiu przyszłym urazom i poprawić ogólną jakość życia.

Jakie są cele gimnastyki korekcyjnej?

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej prowadzone są po to, aby:

  • wyrobić u pacjenta nawyk utrzymywania prostej postawy ciała;
  • skorygować istniejące wady postawy lub zapobiec ich pogłębianiu;
  • podnieść ogólną sprawność fizyczną i wydolność organizmu pacjenta;
  • rozciągnąć mięśnie nadmiernie przykurczone i skrócić te nadmiernie rozciągnięte;
  • zwiększyć zakres ruchu w stawach.

Gimnastyka korekcyjna – wskazania

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej przeprowadzane są najczęściej w grupie dzieci, u których stwierdzono krzywiznę kręgosłupa lub wady postawy ciała. Zalecenia do udziału w ćwiczeniach z gimnastyki korekcyjnej najczęściej wydaje lekarz prowadzący po przeprowadzeniu bilansu medycznego, jednak nieprawidłowości mogą zostać zaobserwowane także przez rodziców lub nauczycieli.

Systematyczne wykonywanie ćwiczeń z gimnastyki korekcyjnej rozpoczęte w odpowiednim wieku może w dużym stopniu skorygować wadę postawy i zmniejszyć krzywiznę kręgosłupa lub przynajmniej zapobiec dalszemu rozwojowi. Gimnastyka korekcyjna u osób dorosłych jest trudniejsza do przeprowadzenia, ponieważ budowa układu kostnego jest już zakończona, dlatego skorygowanie nieprawidłowości jest bardzo trudne. Ćwiczenia korekcyjne u osób pełnoletnich mogą jednak zahamować rozwój skrzywienia oraz przynieść ulgę w przypadku dolegliwości bólowych lub ciągłego napięcia mięśni przykręgosłupowych.

Gimnastyka korekcyjna Warszawa Wawer

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w Warszawie w gabinecie Seneca odbywają się na specjalnej sali gimnastycznej pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Terapia opiera się na specjalnie dobranych zestawach ćwiczeń, przystosowanych do indywidualnych wymagań pacjentów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej fizjoterapii w Warszawie!