Odwiedź nas
ul. Patriotów 249, Warszawa
Zadzwoń do nas
+ 48 22 615 34 83
Napisz do nas sms
+48 888 815 555
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 9:00 - 13:00

Bańki ogniowe, zwane też klasycznymi, szklanymi czy lekarskimi, to metoda leczenia, która wywodzi się z kręgu tradycyjnej medycyny chińskiej. W Polsce wielu osobom wciąż kojarzy się ona głównie z leczeniem chorób układu oddechowego, takich jak zapalenie płuc czy oskrzeli. Zastosowań baniek ogniowych jest jednak znacznie więcej, a jednym z nich jest fizjoterapia właśnie. Ta starożytna forma terapii ma tu przede wszystkim za zadanie zwiększyć wydajność pracy mięśni i zmniejszać napięcie w ich obrębie.

Terapia bańkami ogniowymi - wskazania 

Podstawowym wskazaniem do wdrożenia terapii bańkami ogniowymi są różnego rodzaju stany nie tylko po wzmożonym wysiłku fizycznym, ale też przebytych urazach. Bańki ogniowe ponadto skutecznie wspomagają leczenie dokuczających dolegliwości bólowych. Wśród wskazań do ich zastosowania najczęściej wymienia się:

Bańki ogniowe
  • naderwania i naciągnięcia mięśni,
  • zadawnione złamania kostne,
  • choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe,
  • uczucia mrowienia, ciągnięcia, napięcia w obrębie kończyn dolnych i górnych,
  • bóle okolic lędźwiowo-krzyżowych, w tym również rwa kulszowa czy rwa barkowa,
  • bóle kręgosłupa, karku, szyi i głowy.

Bańki ogniowe w gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca Warszawa

Stawianie baniek ogniowych wymaga nie tylko znajomości wskazań, przeciwwskazań i odpowiednich technik, ale także zachowania właściwych warunków i zasad bezpieczeństwa. Dlatego każdorazowo zaleca się, by terapia przeprowadzana była przez wykwalifikowanych specjalistów.

W gabinecie fizjoterapeutycznym Seneca w Warszawie możesz liczyć na pełne wsparcie doświadczonych terapeutów w zakresie stawiania baniek ogniowych Zapewniamy indywidualne podejście, pełen profesjonalizm, zachowanie najwyższych standardów terapii oraz troski o zdrowie i samopoczucie naszych Pacjentów.

Odczuwasz wzmożone napięcie mięśniowe? Zmagasz się z dolegliwościami bólowymi w obrębie kręgosłupa, karku czy szyi? Z tego i innego typu schorzeniami bańka ogniowa radzi sobie doskonale.

Pacjentów zainteresowanych stawianiem baniek metodą ogniową w naszej placówce zachęcamy do umówienia wizyty w dogodnym terminie.

W razie dodatkowych pytań dotyczących samej terapii, jej przebiegu czy przeciwwskazań prosimy o kontakt - telefoniczny, mailowy lub bezpośredni w gabinecie.